• Obecnie brak na stanie
Wzorzec pola magnetycznego
  • Wzorzec pola magnetycznego

Wzorzec pola magnetycznego

Wzorzec pola magnetycznegoWzorzec pola magnetycznego2 089,50 zł

Zapytanie wysłane

  •     *Wymagane pola

Wczytywanie

Od Cena Netto Cena Brutto
1 szt. 2089.50 zł 2570.09 zł
Produkt niedostępny

Zadaj pytanie o produkt
Parametry użytkowe
Producent
Enes Magnesy
Średnica zewnętrzna
70 [mm]
Wysokość
65 [mm]
Max. temperatura pracy
≤ 80 [°C]
Waga
1.5 [kg]

Wzorzec pola magnetycznego wykorzystywany jest do sprawdzania i kalibracji przyrządów mierzących indukcję magnetyczną (np. teslomierze z sondą płaską). Źródłem pola magnetycznego wzorca są magnesy stałe. Obudowa i obwód magnetyczny wykonane są ze stali niskowęglowej. Przyrząd ma zastosowanie w laboratoriach fizyko-chemicznych, jednostkach badawczych i firmach korzystających z teslomierzy z sondą płaską.

Wzorce sprawdzane są teslametrem magnetycznego rezonansu jądrowego (NMR). Jako naturalnej stałej fizycznej do wyznaczenia zależności częstotliwość/pole magnetyczne użyto współczynnika magneto-girycznego dla jądra wodoru 1H w wodzie γ = 42,5763875 [MHz/T] zgodnie z zaleceniami Głównego Urzędu Miar.

Uwaga! Artykuł nie jest dostępny w przedaży internetowej. Wzorce pola o uzgodnionych wcześniej parametrach wykonywane są wyłącznie na zamówienie. Zainteresowanych prosimy o przesyłanie zapytań ofertowych.

Obecnie posiadamy wzorce o zakresie od 0,17 [T] do 1,6 [T] (1700 do 16000 [Gs]), mierzonych w szczelinie magnetycznej. Szerokość szczeliny wynosi 12 mm a wysokość 2-3 mm.

wpm