FAQ - SPRZEDAŻ

Czy przelew24 dotarł?

Najłatwiej jest to sprawdzić na swojej skrzynce mailowej. Serwis przelewy24 informuje na bieżąco o statusie dokonanej płatności wysyłając potwierdzenie. Jeżeli potwierdzenie nie dotarło prosimy o kontakt.

Dlaczego nie dostałem potwierdzenia zamówienia?

Najczęstszą przyczyną nieotrzymania potwierdzenia zamówienia jest wpisanie niepoprawnego adresu mailowego. Po prostu mogła wkraść się literówka w adresie e-mail. Prosimy o kontakt z naszym działem handlowym, pomożemy rozwiązać zaistniałą sytuację.

Czy mogę coś zamówić bez rejestracji?

Tak, w naszym sklepie internetowym klient może dokonać zakupu bez konieczności rejestracji.

Czy jest możliwy odbiór osobisty?

Jak najbardziej tak, zapraszamy do naszej siedzibie przy ulicy Gen. Tadeusza Kutrzeby 15, w Starych Babicach, kod pocztowy 05-082, w godzinach pomiędzy 8-16.

Czy jest możliwość wykonania magnesów na zamówienie?

Jak najbardziej tak, wystarczy się z nami skontaktować telefonicznie, mailowo lub osobiście.

Czy jest możliwy dodatkowy rabat?

Wszystko zależy od kupowanej ilości sztuk i rodzaju asortymentu. Aby udzielić konkretnej odpowiedzi na tak postawione pytanie, zapraszamy do kontaktu telefonicznego, lub mailowego z naszym działem handlowym.

Czy jest możliwy zakup zestawu (uchwyt + ucho)?

Oczywiście, w naszym sklepie mamy do wyboru szeroki zestaw haczyków, śrub z uchem, nakrętek, tak by klient mógł dopasować zestaw według swoich indywidualnych potrzeb.

W jakich godzinach możliwy jest odbiór osobisty?

Odbiór osobisty jest możliwy w naszym sklepie stacjonarnym mieszczącym się w naszej siedzibie przy ulicy Gen. Tadeusza Kutrzeby 15, w Starych Babicach, kod pocztowy 05-082. W godzinach pomiędzy 8-16.

Czy mają Państwo oddziały w innych miastach?

Nie, ale dzięki sprzedaży wysyłkowej i współpracującymi z nami firmami kurierskimi, jesteśmy w stanie dostarczyć towar pod wskazany adres w Polsce, EU, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Szwajcarii.

Dlaczego przy zamówieniu małej ilości sztuk nie mogę sfinalizować zamówienia?

Może się tak czasem wydarzyć, ponieważ minimalna wartość zamówienia jest ustawiona w systemie na kwotę 40 zł +VAT za towar. W takim przypadku proponujemy skontaktować się z nami telefonicznie lub mailowo i zobaczymy czy możemy zrobić odstępstwo od powszechnie przyjętej reguły.

Do jakich krajów wysyłacie magnesy?

Nasza firma od ręki realizuje wysyłki na terenie Polski, krajów EU, Wielkiej Brytanii, Irlandii Północnej, Norwegii i Szwajcarii oraz w indywidualnych przypadkach do innych krajów.

Jaki jest koszt wysyłki?

Koszt wysyłki jest uzależniony od miejsca i sposobu dostawy, wielkości paczki. Szczegółową rozpiskę wariantów można odnaleźć na naszych stronach internetowych. Oferujemy transport kurierski firmą DPD oraz dostarczamy do paczkomatów Inpostu. Realizujemy też wysyłki paletowe różnymi firmami kurierskimi.

Czy realizujecie zamówienia detaliczne?

Jak najbardziej tak. Można zrealizować zamówienie detaliczne w naszym sklepie stacjonarnym, mieszczący się w Starych Babicach, przy ulicy Gen. Tadeusza Kutrzeby 15, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 16:00, telefonicznie w tych samych dniach i w tym samym przedziale czasowym, oraz mailowo, albo przy użyciu naszego sklepu internetowego, bez żadnych ograniczeń czasowych.

Czy mogę złożyć zamówienie telefonicznie?

Oczywiście, nasi handlowcy są do dyspozycji telefonicznej codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, pod numerem 22 752 08 52 dla połączeń krajowych i pod numerem +48 22 7331465 dla połączeń międzynarodowych.

Nie mogę się dodzwonić, jest zajęta linia telefoniczna.

Czasami zdarza się, że wszyscy nasi handlowcy prowadzą rozmowy i trzeba czekać na połączenie. W takiej sytuacji po kilku sygnałach można usłyszeć komunikat, w którym prosimy by podać numer telefonu, pod którym można się z Państwem skontaktować. Oddzwaniamy bardzo szybko.

Czy mogę zapłacić kartą u kuriera?

Tak, współpracująca z nami firma kurierska DPD, umożliwia płatność kartą u kuriera. Jest to możliwe jeśli tylko kurier posiada terminal, co jest zależne od lokalizacji kuriera więc najlepiej jest to ustalić z kurierem indywidualnie przed próbą dostarczenia przesyłki.

Czy mogę zapłacić kartą przez internet?

Tak, współpracujący z nami serwis Przelewy24, umożliwia taką formę płatności.

Czy mogę zmienić formę płatności?

Jak najbardziej tak. Można to zrobić kontaktując się z obsługa naszego sklepu internetowego.

Jaki jest czas realizacji zamówienia?

Czas realizacji zamówienia na terenie Polski, to 1-2 dni robocze, duże wysyłki paletowe mogą mieć opóźnienie.

Czy jest możliwy zakup na miejscu?

Jak najbardziej tak, można dokonać zakupów, w naszym sklepie stacjonarnym, mieszczący się w Starych Babicach, przy ulicy Gen. Tadeusza Kutrzeby 15, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.

Czy mogę zwrócić zamówiony towar?

Oczywiście, kupujący będący klientami indywidualnymi mają prawo do odstąpienia w ciągu 14 dni od umowy kupna-sprzedaży, bez podania przyczyny, z wyjątkiem towarów wykonywanych na indywidualne zamówienie Kupującego. Warunkiem koniecznym jest jednak pisemne poinformowanie o tym Sprzedającego w ciągu 14 dni od daty zawarcia Umowy oraz odesłanie towaru na swój koszt do siedziby firmy Sprzedającego w stanie nienaruszonym i w oryginalnym opakowaniu.

Jak mogę zwrócić zamówienie?

Zamówienie można zwrócić odsyłając je na nasz adres, lub przywożąc osobiście do naszej siedziby znajduje się na ul. Gen. Tadeusza Kutrzeby 15, w Starych Babicach

Ile mam czasu na zwrot zamówienia?

Kupujący będący klientami indywidualnymi mają prawo do odstąpienia w ciągu 14 dni od umowy kupna-sprzedaży, bez podania przyczyny, z wyjątkiem towarów wykonywanych na indywidualne zamówienie Kupującego.

Magnesy się nie sprawdziły, czy mogę je wymienić na inne?

Istnieje taka możliwość, w celu ustalenia szczegółów poprosimy o kontakt telefonicznie pod numerem 22 752 08 52, lub mailowo sklep@magnesy.eu

Co mam zrobić jeśli paczka do mnie nie dotarła?

Generalnie w korespondencji mailowej podajemy numer przesyłki pod którym zostało wysłane zamówienie. Można więc samodzielnie sprawdzić na stronie przewoźnika jakie są losy paczki, lub można skontaktować się z naszym biurem obsługi klienta pod numerem 22 752 08 52, lub drogą mailową, pisząc pod adres magnesy@magnesy.pl Dołożymy wszelkich starań by wyjaśnić co się stało.

Jestem na Wólczyńskiej i nie mogę Państwa znaleźć.

Tak, ponieważ od kilku lat mieścimy się w naszej nowej siedzibie znajdującej się przy ul. gen. Tadeusza Kutrzeby 15 w Starych Babicach.

Jakie wymiary są dostępne?

Sprzedawane przez nas magnesy występują w różnych kształtach i rozmiarach. Aby znaleźć odpowiedni rozmiar szukanego magnesu należy przejrzeć odpowiednie kategorie magnesów, lub skorzystać z filtrów wyszukiwarki dostępnych w każdej z kategorii. Jeżeli nie ma dokładnie takiego magnesu jaki Państwo szukacie to proszę bez wahania zapytać się nas o możliwość dostarczenia takiego produktu.

Czy posiadacie magnesy N52?

Oferujemy możliwość, by magnesy z materiału N52 zostały wyprodukowane na specjalne zamówienie, według indywidualnych potrzeb klienta. Dotyczy to również magnesów z innych, dowolnie wybranych przez Państwa materiałów magnetycznych lub rekomendowanych przez nas specjalnie dla Państwa.

Czy posiadacie Państwo „czarne” magnesy?

Tak. Czarne magnesy to po prostu magnesy ferrytowe. Oczywiście posiadamy w naszej ofercie szeroki wybór takich magnesów. Czasami zdarza się, że magnesy neodymowe są epoksydowane na kolor czarny.

Czy posiadają Państwo magnesy tablicowe?

Sprzedajemy magnesy stałe takie jak ferrytowe i neodymowe, które mogą zostać użyte do tablic.

Czy posiadacie magnesy do separacji w przemyśle?

Tak, szeroki wybór znajduje się na naszej stronie w dziale Separatory magnetyczne. Oferujemy również możliwość budowy separatorów według indywidualnych wskazówek i potrzeb klienta. Jesteśmy doświadczonym producentem separatorów magnetycznych. W celu ustalenia szczegółów zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.

Czy posiadacie magnesy do budowy separatorów?

Tak, mamy bardzo szeroka ofertę magnesów stałych.

Czy posiadają Państwo magnesy do przystawek gitarowych?

Tak, są to magnesy alnico jak również anizotropowe magnesy ferrytowe.

Czy sprzedają Państwo magnesy do produkcji teczek?

Tak, w celu ustalenia szczegółów zapraszamy do kontaktu z naszymi handlowcami telefonicznie lub mailowo, podpowiedzą jaki rodzaj magnesu może zostać użyty do produkcji teczek.

Czy posiadacie Państwo magnesy głośnikowe?

W głośnikach do dziś ze względu na swoją niską cenę i odpowiednie właściwości najczęściej stosowane są magnesy ferrytowe pierścieniowe. Od jakiegoś czasu do głośników zaczęto także wykorzystywać magnesy neodymowe, dzięki temu głośniki mogą być wręcz miniaturowe a mimo to mieć odpowiednio szerokie pasmo przenoszenia. Mamy bardzo szeroka ofertę takich magnesów, zarówno ferrytowych jak i neodymowych.

Czy posiadają Państwo elektromagnesy?

W naszej ofercie mogą Państwo znaleźć stoły elektromagnetyczne, wykorzystywane do obróbki mechanicznej typu szlifowanie czy frezowanie, lub do mocowania elementów ferromagnetycznych. Są one elektromagnesami. Jesteśmy producentem separatorów magnetycznych z magnesami stałymi, które w wielu sytuacjach mogą z powodzeniem zastąpić elektromagnesy.

Czy posiadacie Państwo magnesy na lodówkę?

Każdy magnes stały zarówno ferrytowy jak i neodymowy może być stosowany do przymocowania jakiegoś przedmiotu na lodówce. Należy tylko odpowiednio go dobrać pod względem rozmiaru, czy siły z jaką ma działać. Nie mamy natomiast w swojej ofercie tzw. magnesów pamiątkowych zawierających np. wizerunki turystycznych miejsc itd. Oferujemy po prostu magnesy stałe służące m.in. do produkcji takich pamiątek.

Jakie magnesy są w narzędziach magnetycznych?

W narzędziach magnetycznych stosowane są magnesy neodymowe jak i ferrytowe. W stołach magnetycznych zastosowane są magnesy neodymowe, wyjątkiem są stoły elektropermanentne gdzie oprócz neodymowych zastosowano również magnesy alnico. W uchwytach i kątownikach spawalniczych występują magnesy neodymowe, a tam gdzie bezpośrednio jest kontakt z gorącym elementem spawanym stosuje się magnesy ferrytowe. W listwach magnetycznych zastosowano również magnesy neodymowe a gdy nie jest wymagana bardzo duża siła udźwigu, magnesy ferrytowe. Statywy magnetyczne mają wykorzystane magnesy neodymowe.

Czy mogę kupić magnesy na przelew odroczony?

Tak, istnieje taka możliwość, zwłaszcza dla instytucji budżetowych takich jak instytuty czy uczelnie. W celu ustalenia szczegółów zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.

Czy jesteście w Warszawie?

Nasza siedziba mieści się w podwarszawskich Starych Babicach, przy ul. Gen. Tadeusza Kutrzeby 15. Przeprowadziliśmy się z Warszawy.

Czy trzeba się zapowiedzieć przed przyjazdem do Was?

Nie ma takiej konieczności. Nasze biuro mieszczące się przy ul. Gen. Tadeusza Kutrzeby 15 w Starych Babicach jest otwarte w godzinach od 8:00 do 16:00. Serdecznie zapraszamy.

Czy macie mobilnych handlowców?

Jeśli zachodzi taka potrzeba to nasi handlowcy dojadą do klienta.

Czy prowadzicie doradztwo techniczne?

Jak najbardziej tak. Prowadzimy doradztwo techniczne telefonicznie, mailowo lub u klienta.

Czy jest możliwość prezentacji u klienta?

Istnieje taka możliwość, szczegóły ustalamy telefonicznie pod numerem 22 752 08 52, lub mailowo sklep@magnesy.eu

Czy przeprowadzają Państwo pomiary pola magnetycznego?

Tak, przeprowadzamy usługowo pomiary indukcji magnetycznej na powierzchni badanego urządzenia magnetycznego np. separatora magnetycznego lub magnesu i badania takie wykonujemy na miejscu u klienta.

Czy sprzedawane urządzenia posiadają gwarancję?

Tak, sprzedawane przez nas urządzenia posiadają 24 miesięczna gwarancję.

Produkt jest niedostępny, kiedy będzie znów dostępny?

W celu uzyskania odpowiedzi na to pytanie poprosimy o kontakt z naszym działem handlowym, telefonicznie pod numerem 22 752 08 52, lub mailowo sklep@magnesy.eu

Czy prowadzą Państwo serwis chwytaków magnetycznych?

Nasza firma przeprowadza kontrolę techniczną zakończoną wystawieniem dokumentów: protokołu pomiaru udźwigu i świadectwem kontroli technicznej. Serwisujemy sprzedawane chwytaki magnetyczne.

Czy produkty posiadają CE?

Tak, posiadamy w ofercie chwytaki magnetyczne, stoły elektromagnetyczne i teslametry, które mają certyfikat CE. Pozostałe nasze produkty nie wymagają takiego certyfikatu.

Które magnesy najlepiej nadają się dla dzieci?

Małym dzieciom nie należy bezwzględnie dawać magnesów do zabawy. Magnesy neodymowe są dla nich zbyt silne. Magnesy ferrytowe z kolei będą zdecydowanie słabsze, ale jeżeli dziecko będzie zderzało ze sobą magnesy ferrytowe, co będzie oczywiście świetną zabawą, to magnesy zostaną potłuczone i dziecko może poranić np. ręce lub oczy odpryśniętymi kawałkami magnesów (np. w kształcie drzazgi). Starsze dzieci mają w szkole kontakt z magnesami alnico, które to magnesy nie są ani bardzo silne ani też bardzo kruche. Trzeba pamiętać, że małe magnesy mogą zostać niefortunnie połknięte przez dziecko podczas zabawy.

Czy magnes może zastąpić separator magnetyczny?

Separator magnetyczny jest urządzeniem składającym się z wielu magnesów pracujących w tzw. obwodach magnetycznych. Obwody magnetyczne zwiększają natężenie pola w obszarach, w których jest to wymagane. Separatory są dostosowywane wymiarowo i magnetycznie do środowiska w jakim mają pracować. Często posiadają systemy ułatwiające czyszczenie, oraz elementy mocujące. Oczywiście istniej teoretyczna możliwość zastosowania magnesu zamiast separatora magnetycznego ale będzie to rozwiązanie nieskuteczne, a np. w przemyśle spożywczym, gdzie jest obowiązek oczyszczania przetwarzanej żywności za pomocą pola magnetycznego, takie nieskuteczne działanie będzie wiązało się z karą jeżeli zostanie wykryte przez audytorów i kontrolerów.

.