Rozdzielacz magnetyczny blach 120x60x218 / F ze stopą i rączkami

Rozdzielacz magnetyczny blach 120x60x218 / F ze stopą i rączkamiRozdzielacz magnetyczny blach 120x60x218 / F ze stopą i rączkami985,00 zł

Your Query is sent.

  •     *Wymagane pola

Loading

Od Cena Netto Cena Brutto
1 szt. 985.00 zł 1211.55 zł
Ilość
Dostępna ilość: 1 szt.

magnetyczny rozdzielacz blach

Zadaj pytanie o produkt
Parametry użytkowe

Producent

Enes Magnesy

Długość

120 [mm]

Szerokość

60 [mm]

Wysokość

218 [mm]

Typ gwintu

wewnętrzny, M10

Typ magnesu

ferrytowy

Max. temperatura pracy

250 [°C]

Obudowa

stal kwasoodporna, AISI 304 / EN 1.4301, dopuszczona do kontaktu z żywnością

Wodoodporny

tak

Waga

10 [kg]

Rozdzielacze do blach (inaczej separatory do blach) pomagają w bezpiecznym i sprawnym zdejmowaniu arkuszy blach stalowych ze stosu. Strumień magnetyczny rozdzielacza , którego źródłem są anizotropowe magnesy ferrytowe wnika w poszczególne arkusze powodując ich wzajemne odpychanie.  Powstające wtedy szczeliny między blachami pozwalają wygodniej je zdejmować. Przyrząd ma zastosowanie do blach magnetycznie miękkich (nie ma zastosowania do blach kwasoodpornych, miedzianych, mosiężnych, aluminiowych itp).

Na powierzchni strony roboczej rozdzielacza znajduje się biegun „S”. Na stronie przeciwnej występuje bezpieczne, niewielkie pole magnetyczne o polaryzacji „N”. Oznaczenie biegunowości nabite jest na tylnej stronie obudowy. Współpraca z rozdzielaczami innych firm jest możliwa przy takiej samej orientacji magnetycznej przyrządów.

Rozdzielacze zalecane są do blach o grubości od 0,5 do 2 mm. Ich skuteczność zależy jednak od wielu czynników takich jak: powierzchni i grubości arkuszy, wysokości stosu, ewentualnego występowania rdzy, stopnia zanieczyszczenia np. olejem. Z tego powodu zalecamy sprawdzanie urządzeń w konkretnych warunkach pracy. Przy większych rozmiarach blach może okazać się konieczne używanie większej ilości rozdzielaczy.

Rozdzielacz można przykręcić na stałe do podłoża. Na stopie nawiercono otwory o średnicy 10 mm a na rozdzielaczu znajdują się otwory M10.

UWAGA! Nieostrożne obchodzenie się z urządzeniem może spowodować obrażenia rąk!

Caution! Strong magnetic field! Caution! Danger of hand crush! Caution! Metal object having ban! Caution! Persons with pacemaker presence ban!

Ciężar: 10 [kg]

rmb120x60x218Fstoparaczka
1 Przedmiot
Nowy