• Obecnie brak na stanie

Separator magnetyczny kanałowy prosty 210x260x300/F

Separator magnetyczny kanałowy prosty 210x260x300/FSeparator magnetyczny kanałowy prosty 210x260x300/F5 197,50 zł

Your Query is sent.

  •     *Wymagane pola

Loading

Od Cena Netto Cena Brutto
1 szt. 5197.50 zł 6392.93 zł
Produkt niedostępny

Zadaj pytanie o produkt
Parametry użytkowe

Producent

Enes Magnesy

Długość

360 [mm]

* Długość części magnetycznej

260 [mm]

Szerokość

350 [mm]

Wysokość

300 [mm]

Przekrój kanału

210 [mm]

Typ magnesu

ferrytowy

Biegunowość

bieguny wzdłużne

Max. temperatura pracy

250 [°C]

Obudowa

stal kwasoodporna, AISI 304 / EN 1.4301, dopuszczona do kontaktu z żywnością

Przesypowy

tak

Zasypowy

tak

Podwieszany

tak

Praca w układach o przepływie materiału oczyszczanego

grawitacyjnym

Waga

55 [kg]

Separator magnetyczny kanałowy prosty służy do wychwytywania elementów magnetycznie miękkich (opiłki żelaza, śruby itp.) z materiałów sypkich (proszki, granulaty). Jest przeznaczony do pracy w rurociągach oraz kanałach służących do transportu grawitacyjnego materiałów o gorszej sypkości. Znajdują zastosowanie tam gdzie nie jest możliwe wykorzystanie rusztów magnetycznych. Przeznaczone do pracy w przemyśle spożywczym (wersja wykonana w całości ze stali kwasoodpornej), a także w przetwórstwie tworzyw sztucznych, ceramice i wielu innych. Separator magnetyczny wykonany ze stali kwasoodpornej zawiera obwód magnetyczny z magnesów ferrytowych. Magnetycznie czynna jest wewnętrzna powierzchnia dwóch płyt magnetycznych, znajdujących się  po bokach separatora. Dodatkowo w górnej, środkowej części separatora zamontowany jest klin rozgarniający, którego zadaniem jest rozbijanie zbitego materiału i nakierowywanie przelatującego strumienia na płyty magnetyczne.

Płyty  z magnesami ferrytowymi zalecane są do separacji większych elementów (powyżej 10 mm). Dla mniejszych zanieczyszczeń  należy wykorzystać płyty z magnesami neodymowymi.

Czyszczenie separatora odbywa się poprzez otworzenie drzwiczek z zamontowanymi płytami magnetycznymi i ściągnięciu przylegających (nieporządanych) elementów. 

Na zamówienie wykonujemy separatory magnetyczne o dowolnie wybranych wymiarach. Parametry magnetyczne, zasięg działania i wymiary dobierane są zgodnie z wymaganiami Klientów.

W separatorze zastosowano spiekane magnesy ferrytowe. Maksymalna temperatura pracy dla separatorów magnetycznych z magnesami ferrytowymi wynosi ok. 250°[C].

Ciężar separatora wynosi: ~55 [kg]

SMKANALOWY210X260X300F