• Obecnie brak na stanie

Separator magnetyczny kanałowy pochyły 210x335x395 / F

Separator magnetyczny kanałowy pochyły 210x335x395 / FSeparator magnetyczny kanałowy pochyły 210x335x395 / F6 000,00 zł

Your Query is sent.

  •     *Wymagane pola

Loading

Od Cena Netto Cena Brutto
1 szt. 6000.00 zł 7380.00 zł
Produkt niedostępny

Zadaj pytanie o produkt
Parametry użytkowe

Producent

Enes Magnesy

Długość

530 [mm]

* Długość części magnetycznej

240 [mm]

Szerokość

410 [mm]

Wysokość

395 [mm]

Przekrój kanału

240 [mm]

Typ magnesu

ferrytowy

Biegunowość

bieguny wzdłużne

Max. temperatura pracy

≤ 80 [°C]

Obudowa

stal kwasoodporna, AISI 304 / EN 1.4301, dopuszczona do kontaktu z żywnością

Przesypowy

tak

Do montażu w rurociągu

tak

Do montażu w kanale

tak

Zasypowy

tak

Praca w układach o przepływie materiału oczyszczanego

grawitacyjnym, wymuszonym

Waga

50 [kg]

Separator magnetyczny kanałowy pochyły służy do wychwytywania elementów magnetycznie miękkich (opiłki żelaza, śruby itp.) z materiałów sypkich (proszki, granulaty). Jest przeznaczony do pracy w rurociągach oraz kanałach służących do transportu grawitacyjnego materiałów. Znajduje zastosowanie tam gdzie nie jest możliwe wykorzystanie rusztów magnetycznych. Przeznaczone do pracy w przemyśle spożywczym (wersja wykonana w całości ze stali kwasoodpornej), a także w przetwórstwie tworzyw sztucznych, ceramice i wielu innych. Separator magnetyczny wykonany ze stali kwasoodpornej zawiera obwód magnetyczny z magnesów neodymowych. Magnetycznie czynna jest wewnętrzna powierzchnia dwóch płyt magnetycznych, znajdujących się  w spodniej części separatora. Ułożenie płyt sprawia, że cały materiał wpadając do separatora ześlizguje się po powierzchni magnetycznej. Sprawia to, że zanieczyszczenia ferromagnetyczne zostają wychwycone.

Płyty  z magnesami neodymowymi zalecane są do separacji elementów o wielkości do 10 mm. Dla większych zanieczyszczeń  można wykorzystać płytyz magnesami ferrytowymi. Dla pełnej precyzyjnej separacji zaleca się zastosowanie 2 separatorów zamontowanych kolejno jeden nad drugim.


Czyszczenie separatora odbywa się poprzez otworzenie drzwiczek z zamontowaną płytą magnetyczną i ściągnięciu przylegających (nieporządanych) elementów.
 

Na zamówienie wykonujemy separatory magnetyczne o dowolnie wybranych wymiarach. Parametry magnetyczne, zasięg działania i wymiary dobierane są zgodnie z wymaganiami Klientów.

W separatorze zastosowano spiekane magnesy neodymowe. Maksymalna temperatura pracy dla separatorów magnetycznych z magnesami neodymowymi wynosi ok. 80°[C].

Ciężar separatora wynosi: ~25,5 [kg]

SMKANALOWY210X335X395_1F