- Wyprzedaż!
- Obecnie brak na stanie
- Producent
- Enes Magnesy
- Kraj pochodzenia
- Polska
- Kod celny (kod CN)
- 85059029
- Średnica zewnętrzna
- 25 [mm]
- Długość
- 225 [mm]
- * Długość części magnetycznej
- 183 [mm]
- Typ gwintu
- wewnętrzny, M6
- Głębokość gwintu
- 6 [mm]
- Typ magnesu
- neodymowy, N42
- Maksymalna indukcja magnetyczna na powierzchni roboczej
- 0,65 [T], 6500 [Gs] +/- 5%
- Max. temperatura pracy
- ≤ 80 [°C]
- Obudowa
- stal kwasoodporna, AISI 304 / EN 1.4301, dopuszczona do kontaktu z żywnością
- Wodoszczelność
- klasa szczelności IP67
- Zasięg
- max. 25 [mm]
- Waga
- 790 [g]
- Grubość ścianki rury osłonowej
- 1,2 [mm]
Biegunowość wałka magnetycznego
Magnetycznie czynna jest powierzchnia cylindryczna wałka. Posiada on naprzemiennie umiejscowione bieguny magnetyczne (S-N-S… itd.) , w odstępach zbliżonych do średnicy wałka.
Rozkład pola magnetycznego
Przykładowy rozkład pola magnetycznego wałka obrazuje poniższa grafika. Kolorem czerwonym zaprezentowano obszary o największej indukcji magnetycznej nad biegunami.
Sposób pomiaru indukcji magnetycznej
Indukcję magnetyczną mierzy się na powierzchni wałka w jego środkowej części. Do pomiaru używa się teslametru z hallotronową sondą płaską. Pomiar przeprowadza się w pobliżu bieguna magnetycznego szukając najwyższej wartości pola magnetycznego.
Czyszczenie wałków magnetycznych
Czyszczenie wałków magnetycznych odbywa się manualnie poprzez przesunięcie wychwyconych elementów ferromagnetycznych do jednego z końców wałka (tam siła magnetyczna jest mniejsza) i zsunięcie zanieczyszczeń z powierzchni. Można dokonać tego ręką w rękawicy, tkaniną, strumieniem sprężonego powietrza lub wodą pod ciśnieniem. Skuteczny zasięg działania wałka przyjmuje się, że jest równy jego średnicy.
Zasady bezpieczeństwa
Silne wibracje mogą spowodować pękanie ceramicznych magnesów znajdujących się w środku wałka magnetycznego i zmniejszenie wartości pola magnetycznego wokół wałka. Bezwzględnie należy stosować się do znaków ostrzegawczych i zakazu.
Uwaga! Nieostrożne obchodzenie się z produktem może spowodować obrażenia rąk!
Zastosowania wałków magnetycznych
Wałki magnetyczne są wyrobem uniwersalnym znajdującym szerokie zastosowanie w systemach separacji produktów sypkich, lejnych i gazowych, w najróżniejszych gałęziach przemysłu – m.in. w przemyśle spożywczym, tworzyw sztucznych, ceramicznym, chemicznym, maszynowym i w recyklingu.
Niestandardowe wałki magnetyczne
Na zamówienie wykonujemy wałki magnetyczne o niestandardowych wymiarach, innych sposobach mocowania oraz dostosowanych do pracy w wysokich temperaturach.
Zapraszamy do składania indywidualnych zapytań ofertowych (produkcja@magnesy.pl).