• Obecnie brak na stanie
Magnes w obudowie, gwint wewn. M8, średnica 60 mm, wys. 35 mm, neodymowy
  • Magnes w obudowie, gwint wewn. M8, średnica 60 mm, wys. 35 mm, neodymowy
  • Magnes w obudowie, gwint wewn. M8, średnica 60 mm, wys. 35 mm, neodymowy - 002
  • Magnes w obudowie, gwint wewn. M8, średnica 60 mm, wys. 35 mm, neodymowy - 003

Magnes w obudowie, gwint wewn. M8, średnica 60 mm, wys. 35 mm, neodymowy

Magnes w obudowie, gwint wewn. M8, średnica 60 mm, wys. 35 mm, neodymowyMagnes w obudowie, gwint wewn. M8, średnica 60 mm, wys. 35 mm, neodymowy117,85 zł

Zapytanie wysłane

  •     *Wymagane pola

Wczytywanie

Od Cena Netto Cena Brutto
1 szt. 117.85 zł 144.96 zł
6 szt. 98.21 zł 120.80 zł
Produkt niedostępny

Symbol produktu: UM 60 X 35 / M8 / N - uchwyt magnetyczny

Zadaj pytanie o produkt
Parametry użytkowe
Cechy
z gwintem, okragły, duży, mocny
Średnica zewnętrzna
60 [mm]
Wysokość
35 [mm]
Typ gwintu
wewnętrzny, M8
Typ magnesu
neodymowy
Udźwig maksymalny
200 [kg]

Podany udźwig magnesu jest udźwigiem maksymalnym zmierzonym w warunkach optymalnych, to znaczy:

  1. z użyciem blachy ze stali niskowęglowej (jako zwory magnetycznej)
  2. o grubości minimum 10 mm
  3. o gładkiej powierzchni, 
  4. przy zerowej szczelinie,
  5. przy prostopadłym działaniu siły,
  6. w temperaturze pokojowej.

Udźwig magnesu zależy w praktyce od (w kolejności od najważniejszych czynników do najmniej istotnych):

    • szczeliny pomiędzy magnesem (lub uchwytem magnetycznym) a blachą (zworą magnetyczną), ponieważ nawet bardzo mała szczelina np. 0,5 [mm] może spowodować spadek udźwigu (lub siły oderwania) np. o połowę
    • kierunku działania siły odrywającej (największy udźwig uzyskujemy przy prostopadłym działaniu siły odrywającej, siła potrzebna do przesunięcia magnesu po powierzchni blachy jest zazwyczaj kilkukrotnie mniejsza)
    • grubości blachy (blacha nie może być zbyt cienka, ponieważ część strumienia magnetycznego magnesu nie jest wykorzystana do zamknięcia obwodu magnetycznego i nie ma możliwości wniknąć w blachę, znajdując się bezproduktywnie w powietrzu)
    • materiału, z którego jest wykonana blacha (zwora magnetyczna), ponieważ im większa zawartość węgla w stali tym mniejszy udźwig, a im większa zawartość żelaza tym większy udźwig. Najlepszym materiałem w takim przypadku, czyli najlepiej trzymającym się magnesu będzie stal posiadająca wysoką przenikalność magnetyczną i indukcję nasycenia.
    • powierzchni blachy, bo im bardziej gładka i przeszlifowana tym lepsze przyleganie i w konsekwencji większe nasycanie polem magnetycznym 
    • temperatury pracy (im wyższa temperatura tym mniejszy udźwig, ponieważ wszystkie magnesy stałe posiadają ujemny współczynnik temperaturowy dla indukcji remanencji Br, czyli w wysokiej temperaturze magnesy są trochę "słabsze", a w minusowych temperaturach trochę "mocniejsze".
Max. temperatura pracy
≤ 80 [°C]
Powłoka
Cynk (Zn)
Waga
0,97 [g]

Magnes w obudowie, gwint wewnętrzny M8, średnica 60 mm, wysokość 35 mm, neodymowy - uchwyt magnetyczny


Magnes z gwintem M8, który jest w naszej ofercie posiada średnicę zewnętrzną 60 mm i wysokość 35 mm. Są to wymiary zewnętrznej żelaznej obudowy, ponieważ magnes neodymowy jest do niej wklejony. Właśnie w obudowie wykonano otwór, który został nagwintowany. Tak duży magnes jest oczywiście bardzo mocny.

Uprzejmnie prosimy przeczytać w opisie powyżej od czego zależy udźwig magnesu, jeżeli przyczepimy go do żelaznej blachy. Jeżeli elementem, który chcemy przytrzymać za pomocą magnesu lub uchwytu magnetycznego nie jest równa i najlepiej odpowiednio gruba blacha, to kwestia oszacowania udźwigu jest bardziej skomplikowana, bo zależy on m.in. od kształtu tego elementu. Przykładowo kulkę będzie trudniej przyciagnąć polem magnetycznym niż długi gwóźdź. Dodatkowo na pewno detale, które nie będą przylegały całą swoją powierzchnią do powierzchni magnesu będą miały dużo niższą siłę oderwania niż wspomniana wyżej blacha.


um60x35m8n