• Obecnie brak na stanie
Separator magnetyczny kanałowy pochyły 210x335x790 / N+F
  • Separator magnetyczny kanałowy pochyły 210x335x790 / N+F

Separator magnetyczny kanałowy pochyły 210x335x790 / N+F

Separator magnetyczny kanałowy pochyły 210x335x790 / N+FSeparator magnetyczny kanałowy pochyły 210x335x790 / N+F14 200,00 zł

Zapytanie wysłane

  •     *Wymagane pola

Wczytywanie

Od Cena Netto Cena Brutto
1 szt. 14200.00 zł 17466.00 zł
Produkt niedostępny

Zadaj pytanie o produkt
Parametry użytkowe
Producent
Enes Magnesy
Długość
530 [mm]
Szerokość
410 [mm]
Wysokość
790 [mm]
* Długość części magnetycznej
335 [mm]
Przekrój kanału
240 [mm]
Typ magnesu
neodymowy
Biegunowość
bieguny wzdłużne
Max. temperatura pracy
≤ 80 [°C]
Obudowa
stal kwasoodporna, AISI 304 / EN 1.4301, dopuszczona do kontaktu z żywnością
Przesypowy
tak
Do montażu w rurociągu
tak
Do montażu w kanale
tak
Zasypowy
tak
Praca w układach o przepływie materiału oczyszczanego
grawitacyjnym, wymuszonym
Waga
105 [kg]

Separator magnetyczny kanałowy pochyły służy do wychwytywania elementów magnetycznie miękkich (opiłki żelaza, śruby itp.) z materiałów sypkich (proszki, granulaty). Jest przeznaczony do pracy w rurociągach oraz kanałach służących do transportu grawitacyjnego materiałów. Znajduje zastosowanie tam gdzie nie jest możliwe wykorzystanie rusztów magnetycznych. Przeznaczone do pracy w przemyśle spożywczym (wersja wykonana w całości ze stali kwasoodpornej), a także w przetwórstwie tworzyw sztucznych, ceramice i wielu innych. Separator magnetyczny wykonany ze stali kwasoodpornej zawiera obwód magnetyczny z magnesów neodymowych i ferrytowych. Magnetycznie czynna jest wewnętrzna powierzchnia dwóch płyt magnetycznych, znajdujących się  w spodniej części separatora. Ułożenie płyt sprawia, że cały materiał wpadając do separatora ześlizguje się po powierzchni magnetycznej. Sprawia to, że zanieczyszczenia ferromagnetyczne zostają wychwycone. Drugi separator (dolny) dzięki spowolnieniu przelatującego strumienia  i rozbiciu na drobniejsze części, wychwytuje wszystkie pozostałe drobiny niewychwycone przez górny separator.

Płyty  z magnesami neodymowi zalecane są do separacji elementów o wielkości do 10 mm. Dla większych zanieczyszczeń  można wykorzystać płyty z magnesami ferrytowymi.


Czyszczenie separatora odbywa się poprzez otworzenie drzwiczek z zamontowanymi płytami magnetycznymi i ściągnięciu przylegających (nieporządanych) elementów.
 

Na zamówienie wykonujemy separatory magnetyczne o dowolnie wybranych wymiarach. Parametry magnetyczne, zasięg działania i wymiary dobierane są zgodnie z wymaganiami Klientów.

W separatorze zastosowano spiekane magnesy neodymowe i ferrytowe. Maksymalna temperatura pracy dla separatorów magnetycznych z magnesami neodymowymi wynosi ok. 80°[C] zaś z magnesami ferrytowymi ok. 250°[C].

Ciężar separatora wynosi: ~52 [kg]

SMKANALOWY210X335X790_45C